Комунальне некомерційне підприємство "Борзнянська міська лікарня" Борзнянської міської ради

Історична довідка

До 1878 року в м.Борзна лікарні не було і лише приватний лікар Шерміт приймав пацієнтів вдома, де було розвернуто кілька ліжок для лікування важкохворих.

Земська лікарня в м.Борзна була відкрита в 1878 році на кошти поміщика Білозерського. Після смерті поміщика Білозерського його дружина на своїй садибі подарувала три приміщення земству під лікарню. В той час лікарем працював Зосимович, який вкладав свої кошти на утримання лікарні, і з 1878 по 1911 роки було побудовано приміщення контори, кухні та пральні. З 1911 по 1917 роки в лікарні працював лікарем Семьонов С., котрий купив ще частину садиби у Білозерських та побудував корпус хірургічного відділення, водокачну, водопровід, в основному за кошти пацієнтів та частково за рахунок коштів земства. В 1928 році була дитяча консультація та санепідвідділення.

Під час фашистської окупації лікарня була зайнята під німецький корпус і лише 1 барак (пральня) відведений був під лікування населення, де всі пацієнти та персонал утримувались на кошти населення.

Після звільнення від фашистських окупантів в 1943 році лікарня відновила свою діяльність, де було розвернуто для лікування 75 ліжок.

В даний час лікарня функціонує КНП "Борзнянська МЛ" БМР на 120 ліжок.

В різні часи головними лікарями лікарні були Шуруля О.В., Миронюк Г.Я., Шень М.С., Щербінін Г.Ф., Стовба Т.О., нині міську лікарню очолює Михайлюк Анатолій Володимирович.