A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Борзнянська міська лікарня" Борзнянської міської ради

Helsi

ОБГРУНТУВАННЯ

 

Найменування Замовника: Комунальне некомерційне підприємство «Борзнянська міська лікарня» Борзнянської міської ради

Існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності (пп. 5 п. 13 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. N 1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування).

 

Обґрунтування

У зв’язку з проведенням медичної реформи в Україні, однією з її вимог було встановлення в закладах охорони здоров’я медичних інформаційних систем (МІС).

Протягом останніх років в місті Борзна у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 411 «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я» здійснюється впровадження програмних продуктів, необхідних для використання електронної системи охорони здоров’я в рамках реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення відповідно до етапів реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення згідно із Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Таким програмним продуктом є електронна медична інформаційна системи (далі - МІС), яка являє собою інформаційно-телекомунікаційну систему, яка дає змогу автоматизувати роботу суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я, створювати, переглядати, обмінюватися інформацією в електронній формі, зокрема з центральною базою даних (у разі підключення).

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 411 Комунальним некомерційним підприємством «Борзнянська міська лікарня» Борзнянської міської ради (далі - КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР) 21.12.2022 року було укладено договір з ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» про надання послуг користування інформаційно-телекомунікаційною системою Helsi (Комп’ютерна програма «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2). На момент укладання вказаного договору виключні майнові права інтелектуальної власності на інформаційно-телекомунікаційну систему Helsi належали ТОВ “Хелсі ЮА”. Протягом терміну дії договору інформаційно-телекомунікаційна система Helsi була успішно впроваджена у КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР, забезпечуючи доступ до електронної системи охорони здоров’я в рамках реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення та успішно автоматизувавши процес надання медичної допомоги та/або медичних послуг. Працівники КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР в повному обсязі отримали та підтвердили на практиці навички користування інформаційно-телекомунікаційною системою Helsi.

З метою продовження поетапного впровадження використання електронної системи охорони здоров’я, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 411 КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР 21.12.2022 року було укладено договір з ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» про доступ до онлайн сервісів з правом користування програмною продукцією – Helsi (Комп’ютерна програма «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2), за призначенням, з метою організації процесу надання медичної допомоги та/або медичних послуг, в режимі онлайн. На момент укладання вказаного договору виключні майнові права інтелектуальної власності на інформаційно-телекомунікаційну систему Helsi належали ТОВ “Хелсі ЮА”.

У 2022 році власником виключних майнових прав інтелектуальної власності на інформаційно-телекомунікаційну систему Helsi (Комп’ютерна програма «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2) стало ТОВ “Хелсі Україна”.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 8 Закону України “Про авторське право i суміжні права” комп’ютерні програми є об’єктами авторського права.

Згідно зі статтею 1 Закону України “Про авторське право i суміжні права” комп’ютерна програма - набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об’єктному кодах).

Статтею 18 Закону України “Про авторське право i суміжні права” передбачено, що комп’ютерні програми охороняються як літературні твори. Така охорона поширюється на комп’ютерні програми незалежно від способу чи форми їх вираження.

Статтею 51 Закону України «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що захист особистих немайнових і майнових прав суб’єктів авторського права і суміжних прав здійснюється в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

Таким чином, комп’ютерні програми, як об’єкти авторського права та інтелектуальної власності, охороняються в повному обсязі. Авторське право ТОВ «ХЕЛСІ ЮА» на Helsi (Комп’ютерна програма «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2), як об’єкт інтелектуальної власності, підтверджується наданим Актом приймання-передачі від 21.12.2022, який засвідчує, що програмне забезпечення або його складові частини, як у формі об’єктного коду, так і у формі вихідного коду, включаючи, без обмеження, модулі, скрипти, структури, прикладні програми, розширення, інтерфейси, алгоритми, а також бази даних, графіку, звукові твори, дизайн та інші твори, які підтримують або іншим чином включені до або призначені для використання в продукті ІТС «Хелсі» та всі виключні майнові права інтелектуальної власності на ІТС «Хелсі» у повному складі були передані ТОВ “Хелсі Україна”.

На підставі частини 2 статті 11 Закону України «Про авторське право і суміжні права», авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

TOB «ХЕЛСІ УКРАЇНА» забезпечує впровадження та адаптацію медичної інформаційної системи «Хелсі» в закладах охорони здоров’я шляхом надання права використання зазначеного об'єкта авторського права.

Законом України “Про публічні закупівлі”, серед інших, визначено такі принципи здійснення публічних закупівель як максимальна економія та ефективність. Продовження використання впровадженої в 2020 році в КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР медичної інформаційної системи «Хелсі» дозволить не здійснювати повторне навчання працівників з метою отримання навичок користування інформаційно-телекомунікаційною системою, не потягне за собою необхідності перенесення сформованої в медичній інформаційній системі «Хелсі» бази даних працівників та пацієнтів, а також не викличе необхідності закупівлі нового обладнання.

Враховуючи об’єктивну відсутність конкуренції щодо надання права використання Комп’ютерної програми «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2) (викликану тим, що єдиною особою, якій належать виключні майнові права на Комп’ютерну програму «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2) є ТОВ “ХЕЛСІ УКРАЇНА”) та розуміючи необхідність продовження поетапного впровадження та розвитку програмної продукції, за допомогою якої здійснюється використання електронної системи охорони здоров’я, а саме: «Комп’ютерна програма «Інформаційно-телекомунікаційна система «Хелсі» (версія 1.2)», оскільки її впровадження було розпочато у 2020 році, Уповноваженою особою КНП „Борзнянська міська лікарня“БМР було прийнято рішення про укладання договору з ТОВ “Хелсі Україна” без застосування відкритих торгів (відповідно до пп. 5 п. 13 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. N 1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування).

 

 Підтверджуючі документи: Закон України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 № 3792-ХІІ; Договір про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власност від 09 серпня 2022 року; Акт приймання-передачі від 09 серпня 2022 року; Атестат відповідності КСЗІ № 76В від 07 жовтня 2022 року.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора