A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Борзнянська міська лікарня" Борзнянської міської ради

COVID-19 нікуди не зник

COVID-19 нікуди не зник! Вчасне тестування запобігає поширенню хвороби.

 

Турбота про своє та здоров’я близьких – це обов’язок кожного під час війни. Тому у разі появи симптомів ГРВІ необхідно зробити тест на COVID-19, щоб встановити точний діагноз.  Лише так можна подбати про себе та близьких, запобігти новим спалахам захворювання і не навантажувати систему охорони здоров’я. Здорові українці пришвидшують нашу перемогу на своєму фронті. Вчасне тестування захищає ваших близьких і людей із груп ризику, стримує розповсюдження хвороби.

За появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури тіла, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю тощо) ми не знаємо, що їх спричинило насправді – звичайне переохолодження організму чи інфікування COVID-19 або грипом. Аби перестрахуватися й не наражати оточення на зайвий ризик, радимо:

  • самоізолюватися;

  • зателефонувати сімейному лікарю або звернутися в найближчий медичний заклад;

  • отримати направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.

Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів із дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування.

Є питання – телефонуйте на гарячу лінію МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!


 #COVID19НікудиНеЗникТестуйся
 #COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
 #ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

Як отримати направлення на безоплатне тестування на COVID-19?
 

У воєнний час держава повинна ще ретельніше дбати про здоров’я власних громадян. А громадяни, зі свого боку, мають дотримуватися всіх належних рекомендацій, аби мінімізувати розповсюдження вірусу. Достатня кількість зроблених тестів на COVID-19 допоможе побачити реальну картину захворюваності й летальності та передбачити подальше поширення пандемії. А ще – вчасно ідентифікувати й ізолювати хворих до того, як вони встигнуть інфікувати ще більше громадян, серед яких можуть бути представники груп ризику – люди віком 60+ або з хронічними хворобами.

Держава забезпечує безкоштовне тестування на підставі Наказу МОЗ № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Наразі доступні 2 типи тестування на COVID-19:

  • ПЛР-тест, чутливість якого найбільша в період між 7 і 14 днями після інфікування. Для дослідження береться мазок із носа та ротоглотки;

  • швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2, який використовують на ранніх стадіях захворювання і виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Його перевагою є швидке та легке виконання (результат готовий за 15–30 хв).

Як передбачають затверджені Міністерством охорони здоров’я стандарти, лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 таким категоріям:

  • людям із підозрою на COVID-19;

  • людям з ознаками інших ГРВІ;

  • людям з ознаками вірусної пневмонії;

  • пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

  • контактним особам у разі появи симптомів, які не виключають COVID-19.

Першим трьом категоріям ПЛР-тестування призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар або, у разі його відсутності чи недосяжності, лікар із найближчого медичного закладу. Якщо з будь-яких причин лікар відмовляється дати таке направлення, звертайтеся на контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!
 

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
 #
COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
 #ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

 

COVID-19 нікуди не зник! Єдиний шанс захиститися від важкого перебігу хвороби – вакцинація

 

Щоденні новини з військового та дипломатичного фронту витіснили з українського медіапростору згадки про коронавірус SARS-CoV-2 – і може здатися, що ми нарешті подолали пандемію. Та, на жаль, це не так.

Ігнорування факту, що COVID-19 все ще серед нас, може спричинити зростання випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. Додамо сюди менш активне дотримання протиепідемічних заходів і поширення нових хвиль COVID-19 у світі – і прийдешній епідсезон 2022–2023 має всі шанси стати більш інтенсивним, ніж попередній.

Підготуйтесь до епідсезону вже зараз. Вакцинація від COVID-19 допоможе:

  • захиститися від важкого перебігу хвороби;

  • захистити близьких, особливо людей із груп ризику і вразливих категорій населення;

  • зменшити навантаження на лікарів і лікарні.

Безпечність вакцинації доведена. В Україні можна безоплатно вакцинуватися від COVID-19 в будь-якому населеному пункті країни, жодної прив’язки до місця вашої декларації з сімейним лікарем немає.

Алгоритм:

  • зверніться до найближчого медичного закладу чи знайдіть пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном гарячої лінії НСЗУ 1677;

  • візьміть паспорт;

  • прийдіть й отримайте щеплення.

У Telegram-боті https://t.me/medpro_ukraine_bot від Медичних закупівель України можна за геолокацією знайти найближчий пункт щеплення від COVID-19 та перевірити наявність вакцин.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!
 

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
 #
COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
 #ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

 

COVID-19 нікуди не зник! Здоров’я захисників та захисниць України – питання національної безпеки.

 

Саме тому тестування та вакцинація від COVID-19 та інших інфекційних хвороб є одним із пріоритетних напрямків профілактики захворюваності у військових.

«COVID-19 має йти одним курсом з руZZкім воєнним кораблем. І ми маємо все необхідне для забезпечення цього курсу. Вакцини наразі доступні як для тих, хто ще не отримав щеплення, так і для тих, хто потребує ревакцинації (бустерної дози). Вакцинація – це твій «бронік» та «шолом», що оберігає тебе у разі влучання. Вони мінімізують наслідки у разі поранення. Запитання: «Чи потрібна вакцинація тим, хто вже перехворів на COVID-19, має таку саму відповідь як і запитання: «Якщо мене вже раніше поранило, то чи я можу вже не одягати шолом та бронік?» – говорить військовий медик лікар-імунолог Федір Лапій. – Тестування – це своєчасне виявлення ворога, віруса, з його ізоляцією для мінімізації наслідків. Нехтування вакцинацією проти COVID-19 та тестуванням на COVID-19 – це нехтування реальними ризиками від ворога».

Для отримання направлення на безоплатне тестування або щеплення, військовому потрібно звернутися до військово-медичних установ у пунктах постійної дислокації військових частин.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!

 

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
 #
COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
 #ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

 

COVID-19 нікуди не зник! Якщо ви перебуваєте в безпеці – час подбати про вакцинацію!

 

Восени ризик захворіти підвищується. Вакцинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії. Особливо важливо піклуватися про свій захист людям, які знаходяться у групі ризику  щодо COVID-19. Це люди з хронічними захворюваннями. Відомо, що пацієнти, у яких є цукровий діабет або інші недуги гинуть частіше і швидше від коронавірусу SARS-CoV-2, ніж ті, хто не мають в анамнезі неінфекційних хвороб. Вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, зокрема, щоб вони менше наражалися на ризик тяжкого перебігу інфекції. 

Отримати своє щеплення від COVID-19 можна в будь-якому закладі первинної медичної допомоги, незалежно від наявності декларації з лікарем і типу дози (першої, другої чи бустерної).

Як отримати?

  • звернутися до найближчого медичного закладу чи знайти пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном гарячої лінії НСЗУ 1677;

  • взяти паспорт;

  • прийти й отримати щеплення.

Звертаємо увагу, що в деяких населених пунктах працюють мобільні бригади з вакцинації.

У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю) зверніться до найближчого медичного закладу й отримайте направлення на безоплатне тестування або швидкий тест. Якщо лікар із якихось причин відмовляється надати таке направлення – звертайтеся до Контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!

COVID-19 нікуди не зник! Вакцинація людей із хронічними хворобами може врятувати життя та полегшити перебіг захворювання.

 

З початком широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України фіксувалося різке зниження показників щодо захворюваності на COVID-19. Це пов’язано з перебоями отримання в повному обсязі інформації про захворюваність населення та тестування.

В сезоні 2022-2023 років передбачається одночасна циркуляція вірусів грипу та  коронавірусу SARS-CoV-2, що і визначатиме активність епідемічного процесу.

Тож, якщо у вас чи ваших близьких є гіпертонія, діабет, астма, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит, інша хронічна хвороба, вам потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація.

Вакцина може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленням – повідомити медичного працівника, який робить ін’єкцію, про хронічні захворювання.

Безпечність вакцинації доведена!

Алгоритм дій:

  • звернутися до найближчого медичного закладу чи знайти пункт вакцинації за лінком: https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном гарячої лінії НСЗУ – 1677;

  • взяти паспорт;

  • прийти й отримати щеплення.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
 #COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
 #ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

COVID-19 нікуди не зник! Про важливість заходів попередження поширення COVID-19 в армії

 

Зараз дуже важливо берегти своє здоров’я та не піддавати його зайвому ризику. Особливо це питання актуальне для захисників та захисниць України, які обороняють нашу землю. Кожного дня вони ризикують своїм життям. Захворіти на COVID-19 за таких умов, означає не лише пережити додатковий стрес, але й отримати низку несприятливих симптомів, збільшити ймовірність заразити побратимів. 

«Військові не є винятком для обов’язкового тестування та вчасної вакцинації. Перебуваючи у тісній взаємодії у підрозділі – починаючи від спільного побуту, закінчуючи величезною кількістю живих контактів, – військові автоматично потрапляють у групу підвищеного ризику інфікування та розповсюдження будь-яких вірусів. Зокрема через обмеженість у побуті і неможливість ізолюватися у випадку захворювання.

Вакцинація не тільки убезпечить безпосередньо військового та його оточення, але й може стати своєрідним захистом у випадку нової хвилі захворюваності. З огляду на попередні хвилі масового захворювання на COVID-19, ідеться про національну безпеку в контексті здорової армії. Краще запобігти хворобі, ніж лікуватися.

Не можна нехтувати також і своєчасним тестуванням на наявність вірусу в організмі. Адже вчасне виявлення недуги допоможе уникнути поширення вірусу на значно більшу кількість людей навколо. Тому вибір на користь тестування та вакцинації очевидний» – розповідає юрист Центру демократії та верховенства права і боєць Нацгвардії, Гліб Колесов.

Для отримання направлення на безоплатне тестування або щеплення військовому потрібно звернутися до військово-медичних установ у пунктах постійної дислокації військових частин.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
#COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
#ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

 

Війна диктує свої правила життя та виживання. Стреси, хвилювання, погані умови в укриттях, незбалансоване харчування роблять нас вразливими до вірусів та інфекцій, в тому числі і до COVID-19  
 

Якщо ви відчуваєте перші ознаки ГРВІ, такі як нежить, біль у горлі, підвищення температури тіла тощо, негайно починайте діяти:

  • багато пийте;
  • прийміть знеболювальне, якщо є біль, але температура нормальна;
  • промивайте ніс сольовим розчином або спреєм;
  • прийміть жарознижувальний засіб, якщо відчуваєте підвищення температури тіла, озноб;
  • повідомте свого сімейного лікаря про ваш стан.

Детальні рекомендації за посиланням: https://cutt.ly/gVLe7sB  
Ви можете звернутися по направлення на безоплатне тестування на
COVID-19 до свого сімейного лікаря або до будь-якого сімейного лікаря/педіатра.

Щоб уберегтися від тяжкого перебігу хвороби, вакцинуйтеся. Для отримання дози вакцини (першої, другої чи бустерної) незалежно від наявності декларації з лікарем потрібно:

  • звернутися до найближчого медичного закладу або знайти пункт вакцинації за лінком https://bit.ly/vaccinationpoints  чи зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ 16–77;
  • прийти з паспортом та вакцинуватися.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.

Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!

#COVID19НікудиНеЗникТестуйся
#COVID19НікудиНеЗникВакцинуйся
#ТурботаПроЗдоров’яТвійВнесокУПеремогу

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора