A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Борзнянська міська лікарня" Борзнянської міської ради

7 простих способів зберегти ментальне здоров’я

Ще до недавнього часу ми мало замислювалися над своїм ментальним здоров’ям – станом своєї психіки, відчуттям щастя, стабільності, впевненості, добробуту. Але пандемія і пов’язані з нею зміни, обмеження підштовхують нас зайнятися не лише своїми фізичними даними, імунітетом, а й емоціями. Адже більше третини українців, а точніше 38% (згідно з дослідженням компанії Deloitte), у 2020 році жили в стані постійного стресу. Ще 58% прагнуть покращити свій психологічний стан.

Від чого залежить ментальне здоров’я? У кожної людини – свої чинники, але є серед них спільний для всіх – комфортний побут. Зробити його простішим, легшим, приємнішим прагне й наш надійний партнер в домашньому господарстві – компанія Gorenje.

Розуміючи важливість ментального здоров’я, вона разом з Віктором Вусом, соціальним психологом, редактором журналу «Mental Health: global challenges» склали 7 способів врівноважити емоційний стан у нинішні хиткі часи.            

 1. Чіткий та сталий розпорядок дня

Як пояснює Віктор Вус, впорядкована, системна повсякденна активність посилює відчуття психологічної безпеки та захищеності. Навіть такий маленький щоранковий ритуал, як випити запашної кави перед робочим днем створює ефект стабільності, контрольованості життєвих подій.

2. Фізична активність

Це не лише заняття спортом, наголошує Віктор Вус: прогулянки парком, садівництво, домашні справи також є фізичною активністю. Вона буквально змінює хімічні процеси у мозку, допомагає відволіктися від клопотів і сконцентруватися на позитиві.

3. Повноцінне харчування

Перекуси на бігу, тривалі паузи між прийомами їжі  збільшують тривожність і шкодять здоров’ю. А от традиція сніданків, обідів, вечерь покращує і наш фізичний стан, і емоційний. Забезпечити повноцінне харчування зовсім не важко. Сучасні варильні поверхні мають функцію інтенсивного нагрівання для швидшого приготування страв, холодильники з технологію IonAir в рази довше зберігають продукти свіжими, а в духовках з опцією HomeMade Plus страви готуються, як в домашній печі.

4. Спільні заняття з рідними, друзями

Прогулянка, перегляд фільму чи сімейне приготування обіду – це допоможе відчути підтримку, психологічну єдність.

5. Тактильні контакти

Людині, зазначає Віктор Вус, для ментального здоров’я потрібно не тільки бачити, усвідомлювати підтримку, а й тактильно відчувати «руку/плече» оточуючих. Тому важливо «бути в дотику» – відчувати фізичний контакт: обійми, цілунки, рукостискання. Вони знімають напругу і дарують відчуття безпеки.

6. Можливість виговоритися

Невисловлені почуття, думки, емоції спричиняють деструктивні зміни у психіці, застерігає Віктор Вус. Необхідно зробити сім’ю, дружню компанію тим колом, де можна безпечно висловлюватися, обговорювати все, що турбує, не накопичуючи негатив.

7. Спрощений побут

Наша оселя має стати тим острівком затишку, де нічого не напружує, навіть хатня робота. Пралка, яка сама обирає оптимальну програму для білизни, варильна поверхня, яка зберігає страву гарячою до самої вечері, пилосос з НЕРА-фільтром, який усуває алергени і навіть пилок – розумна побутова техніка працює на наше ментальне здоров’я.

Але головна запорука його збереження – зосередитися на приємних для себе речах, оточити себе «своїми людьми» – приємними, щирими, зробити дім, в якому ми зараз проводимо більше часу, комфортним і безпечним, а побут простішим.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора