Комунальне некомерційне підприємство "Борзнянська міська лікарня" Борзнянської міської ради

Педіатричне відділення

В.о. завідувача відділенням

Чернов Сергій Юрійович

лікар-педіатр І кваліфікаційної категорії


Старша сестра медична

Курмаз Галина Іванівна

ІІ кваліфікаційна категорія


    Педіатричне відділення на 15 ліжок є структурним підрозділом Борзнянської центральної районної лікарні.

     Розташовується на 1-му поверсі терапевтичного корпусу.

     Дитяче відділення в своєму складі має необхідну кількість приміщень для надання медичної педіатричної стаціонарної допомоги хворим дітям району. Створені умови для праці медпрацівників відділення. Допоміжні приміщення відповідають санітарним нормам. Відділення обладнане необхідним твердим та м'яким інвентарем, медичним інструментарієм, медобладнанням, медикаментами для невідкладної допомоги, а також телефонними засобами зв'язку.

     Головним завданням педіатричного відділення є забезпечення надання в повному об'ємі кваліфікованої педіатричної стаціонарної медичної допомоги хворим дітям району.

     Показання для госпіталізації дітей у дитяче відділення ЦРЛ:

- гострі респіраторні захворювання, бронхіт гострий обструктивний, бронхіальна астма легкої, середньої тяжкості, пневмонії, тонзиліт, гострий гастрит аліментарний, гастродуоденіт, хр. дуоденіт, діскінезія ж.в. шляхів -хр.холециситоангиохол, інфекції сечо-вивідних шляхів, цистит, вульвіт, пієлонефрит;

- вегето-судинні дистонії, реактивний артрит, вроджені вади серця уточнені, гельментоз;

- залізодефецитні анемії, рахіт, аномалії конституції, ревматизм неактивний.

     Госпіталізації підлягають хворі діти у віці до 18 років з перебігом захворювань середнього та важкого ступеня, діти за соціальними показами (за неможливості забезпечення лікування в домашніх умовах, діти  без батьківського піклування).

     У відділенні створені умови для безпечного і комфортного перебування дітей  віком від декількох днів, в тому числі разом з матерями (за необхідності, при госпіталізації дітей до 6 років). У відділенні наявні можливості для проведення фізіотерапевтичного лікування, створені умови для організації дитячого дозвілля у вільний від процедур час. З 2010 року відділення має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», що підтверджено відповідним сертифікатом МОЗ України (розширена ініціатива ВООЗ та ЮНІСЕФ).

     Тісний взаємозв’язок з лікарями спеціалістами, сімейними лікарями ЦПМСД дозволяє забезпечувати якісний динамічний нагляд  за маленькими пацієнтами, сприяє організації своєчасного потрібного лікування.